Klasik Bale

T.C Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sınıflarımızda Sanat Dallarımızdan BALE ile tanışabilirsiniz. Balenin büyülü dünyasında, hazırlık, klasik bale , hobi ve yetişkin bale ile modern-çağdaş dans derslerimiz deneyimli ve profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir.

Sosyal bir ortamda, ruhsal ve bedensel gelişim için disiplinli, özverili, sanat tohumları atılan büyük bir dünyanın kapılarını aralandığı Bale Sanatı uzman kişiler tarafından verilerek, hobi ve ötesinde kazanımlar sağlayacak çalışma ve gelişme sunmaktadır. Bu da akademik ve bilinçli bir eğitim sistemi ile yapılmaktadır.

BALE yapmak, kas oluşumunu en doğru şekilde yapılandırmak, zarif, estetik, doğru postür oluşturup gelişim sürecinin en iyi şekilde tamamlanması sağlamaktadır.

Bale eğitimine mümkün olduğunca erken yaşta başlanmasını önerilmekle birlikte okulumuzun herhangi bir bölümünde öğrenim görmek için yaş sınırlaması bulunmaktadır.

Gerek hoşça zaman geçirmek gerekse Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bale eğitimi sertifikasına sahip olma imkânı kazanacaktır. En az 8 eğitim dönemi boyunca süren MEB. onaylı sertifika programını başarıyla bitiren ve diplomasını alan öğrencimiz Alkış Bale ve Müzik ya da dengi bir okulda uzman öğretici kadrosunda çalışabilecekleri gibi kendi özel bale kurslarını da açmaya hak kazanacaktır.

Hobi olarak bale yapmak isteyenler için hazırlık sınıflarımız okul öncesi öğrencilere baleyi ve müziği sevdirmek, vücut koordinasyonunu geliştirmek, disiplin ve fiziksel eğitimin dışında, beden dili ve müzik kulağının gelişmesini de sağlar.

Bu ciddiyet ve hassasiyetle her sanat dalında olduğu gibi planlı ve programlı ilerlediğimiz derslerimiz, yıl içerinde yaptıklarımızın sergilendiği yıl sonu gösterileri ile son bulmaktadır.