Giz Öztaş Vurmalı Çalgılar

  5 Mayıs 1997 yılında İzmir’de doğdu.

  Müzik eğitimine 10 yaşında TOBAV Çocuk Korosu ile başladı ve ardından TOBAV Gençlik Korosu ile devam etti. İzmir Devlet Opera ve Balesi temsilleri de dahil olmak üzere birçok önemli etkinliğin korosunda yer aldı.

  2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Vurmalı Çalgılar bölümünün kursiyeri olarak eğitim görmeye başladı ve 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisesi’nde Murat Polge'nin öğrencisi olarak Vurmalı Çalgılar bölümüne girdi.

  Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası, Ege Ordusu Bölge Bando Komutanlığı Orkestrası, Barış Çocuk Senfoni Orkestrası, Karşıyaka Oda Orkestrası, Olten Filarmoni Orkestrası, Bodrum Oda Orkestrası ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nda birçok kez misafir sanatçı olarak görev aldı.

  Emmanuel Séjourné ve Martin Grubinger’in ustalık sınıfında bulundu ve Giovanni Perin ile birebir ustalık sınıfı dersi yaptı.

  Ege Engel Siz Yaşam Derneği’nin Burhan Öçal ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte düzenlediği konserde başrol oynayan özel çocuklardan oluşan grubun eğitmenliğini yaptı.

  1. İstanbul Uluslararası Perküsyon Yarışması’nın 20-24 Yaş Marimba Kategorisi’nde ve 2. İstanbul Pera Perküsyon Yarışması’nın 20-24 Yaş Vibraphone Kategorisi’nde Christos Rafalides ve David Friedman’ın başkanlığındaki jüri üyeleri tarafından birincilik ödülüne layık görüldü.

  Türk Eğitim Vakfı tarafından oluşturulan sınavı kazanarak TEV Eğitim Bursu almaya hak kazanan Giz Öztaş, 2019 yılı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası sınavlarını da kazanarak kadroya ismini yazdırmış oldu.

  2017 yılından beri M.E.B. Özel Alkış Müzik ve Bale Okulu’nda Vurmalı Çalgılar öğretmeni olarak eğitim veriyor ve halen Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Kaya Reha Demircan’ın öğrencisi olarak öğrenimine devam ediyor.