Ebru Opöz Piyano

1996 yılında İzmir’de doğdu. Piyano eğitimine 2007’de Berrin Beycan ile başladı. İzmir Kız Lisesi’nde eğitimine devam ederken Goethe enstitüsü ve Çakabey kolejinde konserler verdi. 2014 senesinde Yaşar Üniversitesi Müzik bölümünü kazandı ve piyano eğitimine Payam Gül Susanni ile devam etti. 2015’te Omega projesinde yer aldı. Enstrüman öğretim teknikleri adı altında ve Payam Gül Susanni gözetiminde YUSEM’de ileri seviye sertifika programı öğrencileriyle çalıştı. 2015-2018 yılları arasında SANSEV ve İzmir Korolar Festivali’nde Yaşar Üniversitesi korosunda yer aldı. 2015-2019 yılları arasında Yaşar üniversitesi Müzik haftalarına katıldı. Narlıdere huzurevi, İKSEV, Müziksev, Buca Kültür Sanat merkezi gibi sahnelerde konserler verdi.

2016 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Topluluğu tarafından söyleşiye davet edildi, burada 2016 ile 2018 yıllarında solo ve oda müziği konserleri verdi. 2016 yılında Selanik’te yapılan Synthermia Müzik festivalinde yer aldı, burada ustalık sınıflarının yanı sıra piyanist müzikolojist George- Julius Papadopoulos'un Romantik dönem müziği ve yorumculuğu ile ilgili seminerler dizisinde eğitim aldı. 2018 yılında Erasmus plus hakkı kazanarak Akademia Muzyczna w Krakowie’de staj yaptı. 2019 yılında çalışmalarına Alexandr Mekaev ile devam ederken müzik bölümünden yüksek şeref derecesiyle bölüm birincisi ve fakülte üçüncüsü olarak mezun oldu.

2019 yılında Yaşar Üniversitesi Müzik bölümünde yüksek lisans eğitimine Aslı Giray Akyunak ile başladı. 2019-2020 döneminde Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde pedagojik formasyon eğitimini öğretmenlik uygulamasından 100 tam puan alarak tamamlamıştır. Aynı yıl prof.dr. Ahmet Murat Tuncay ile dil ve diyalog dersi alıp, iletişim sistemleri ve dramaturji hakkında; Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi dekanı Ahmet Şefik Güngör ile film çözümleme dersi adı altında yönetmen bakış açısı ve drama alanlarında eğitimler almıştır. 2020 yılında üniversite bünyesinde News in Map projesinde yer almış, “Müzikte uluslararasılaşma ve Erasmus politikaları” konularında Türkiye’yi ve üniversiteyi temsilen Round Table Discussion’a (yuvarlak masa tartışmaları) çıkmış ve sunumlar yapmıştır.
Aynı yıl Bahçeşehir Üniversitesi’nde çevrimiçi olarak düzenlenen “Genç Yetenekler” seminerlerinde girişimcilik, proje yönetimi ve psikoloji gibi birbirinden farklı 9 alanda eğitim almıştır.

Eğitim hayatı boyunca katıldığı yurtiçi ve yurtdışı ustalık sınıflarında Costantina Catena, Lauma Skride, Massimo Leonardi, Rodolfo Rubino, Sezi Sezkir, Giampaolo Nuti, Lito Thomou, Kyratsos Giorgos, Erato Alakiozidou, Jean Bernard Pommier , Tamara Poddubnaya, Pablo Galdo, Adam Wibrowskie ve Adriano Ambrossini gibi birçok piyanistle aktif olarak çalıştı.

Şuan halen Yaşar Üniversitesi’nde olup, yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.