Furkan Tatlıdilli Elektro Gitar Eğitmeni

1993 yılında Ankara’ da doğdu. Müzik eğitimine Onur Aymergen ile başladı. 2016 yılında Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Caz Departmanı’ na tam burslu olarak kabul edildi. Lisans döneminde gitar ve emprovizasyon çalışmalarına, 2016-2018 yıllarında Onur Puza ile devam etti ve 2018 yılından itibaren Timuçin Şahin ile devam etmektedir. Armoni ve teori çalışmalarına ise 2016 yılında Aslı Giray Akyunak ile başlayıp, 2017 yılında Devrim Yeşilpınar ile devam etti. 2018 yılından bu yana Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) ‘nde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak gitar ve teori dersleri vermektedir.

Eskişehir ve İzmir’ de çeşitli sanat merkezlerinde gitar ve armoni dersleri vermiş, bunun yanında lisans dönemi ve öncesinde bir çok farklı tarzda ve projede yer alıp; Question & Answers Quartet, Irmak Karadağ Project, Duru And Project, Özenç Çelik, Bashka(AU) gibi gruplarla festivallere ve turnelere katılmıştır. 2019 yılında 26. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde Timuçin Şahin Ensemble’ da gitarist olarak sahne almıştır.

Lisans sürecinde Lukasz Zyta, Matt Pavolka, Tomas Diciunas, Timuçin Şahin Trio (Jim Black, Reggie Washington) gibi isimlerin ustalık sınıflarında aktif olarak yer almıştır. Timuçin Şahin’in kurduğu İzmir Kolektif Hayal Gücü Orkestrası’ nın çalışmalarına katılmaya devam etmektedir.