Nida Severge Piyano Öğretmeni

2000 yılında İzmir’de doğdu. 2008 yılında YÜSEM Müzik Okulu’na Üstün Yetenekli Öğrenci programı ile burslu olarak kabul edildi ve Esra Kalkanoğlu Mamaç ile piyano çalışmalarına başladı. Eğitim süreci boyunca pek çok kez konserler verdi.

Yaşar Üniversitesi’nde Paolo Bidoli, Antonio Consales, Ketty Teriaca; Gümüşlük Müzik Akademisi’nde Edna Golandsky, Gülsin Onay, Pierre Reach ve Mozart Akademi’nin düzenlediği müzik festivalinde Cem Babacan ile masterclasslarda çalışma fırsatı buldu.

2012 yılında Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası ile J.S. Bach’ın fa minör piyano konçertosunu seslendirdi. 2012 yılında katıldığı SEPTO (Sanat Eğitimi, Proje ve Tasarım Olimpiyatları) yarışmasında birincilik ve 2013 yılında Mozart Akademi’nin düzenlediği piyano yarışmasında kendi yaş kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Bunun üzerine radyo programı ve gazetelerde birçok kez yer aldı. 2014 yılında yine Mozart Akademi’nin düzenlediği 2. Ulusal Piyano Festivali’nde de ‘’En İyi A. Adnan Saygun Yorumu’’ ödülüne layık görüldü. Ayrıca 2018 yılında Sahne Tozu Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Üç Kuruşluk Hayat’ adlı müzikalin müziklerini canlı olarak icra etti.

Şu anda Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi/Piyano Anasanat Dalı’nda tam(%100) burslu Lisans öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.