Gökhan Aybulus ile Piyano Uzmanlık Sınıfı

 

GÖKHAN AYBULUS ile PİYANO UZMANLIK SINIFI

Eskişehir’de doğan sanatçı, müzik eğitimine Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Zöhrap Adıgüzelzade ile başlamıştır. 2000 yılında Moskova Çaykovski Konservaturı’nda  Prof. Naum Shtarkman’ın sınıfına kabul edilmiştir.  2006 yılında Çaykovski Konservatuarı'nda eğitimini tamamlayan Aybulus, 2009 yılında  doktora çalışmalarını  Lale Tara’nın özel bursuyla Prof. Sergei Dorensky ile Moskova’da tamamlamıştır.


Rusya’daki birçok yarışmada dereceler alan sanatçı, eğitimi boyunca Mikhail Voskresensky, Ruvim Ostrovsky, Pavel Nersesian, Nikolai Lugansky, Andrey Pisarev ve Nina Kogan ile çalışmıştır.


Slovenya’da düzenlenen Uluslararası Carniola Müzik Festivali, Avusturya Bruckner Müzik Festivali, Eskişehir Uluslarlarası Müzik Festivali, Kıbrıs'ta düzenlenen Bella Pais Müzik Festivali gibi festivallerin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Slovenya, Avusturya, Almanya, İtalya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Azerbaycan ve Çin gibi birçok ülkede konserler vermiş ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yapmıştır.


Sanatçı kariyeri boyunca İzmir, Adana, Bursa, Eskişehir, İstanbul ve Ankara’daki orkestralarla konserler vermiştir.  Naum Shtarkman, Nikolay Lugansky, Dora Schwarzberg, Natalia Gutman ve Alexander Kagan gibi dünyaca ünlü sanatçılarla konserler vererek büyük beğeni toplamıştır.?
2010-2012 yılları arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

2012 yılında doçentlik ünvanını alan Gökhan Aybulus,  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyeliği yapmaktadır. Sanatçının yurtiçi ve yurtdışı konserleri devam etmektedir.

Aktif Katılım: 200 TL

Pasif Katılım : 50 TL

Kontenjan 14 kişi ile sınırlıdır.